Lyže-Lyže.cz > Výrobci > Elan
Elan: Lyže Elan Hůlky Elan Helmy Elan Brýle Elan Tašky Elan Prodejci Elan

Výrobce Elan, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, helmy, brýle, hůlky, tašky

Firma Elan je jediným výrobcem lyží a snowboardů pocházejícím ze Slovinska. Společnost byla založena v roce 1945 ambiciózním skokanem na lyžích Rudim Finžgarem. V následujících letech Elan otevírá první obchod a začíná s vývozem lyží do Spojených států.

V letech 1955 až 1965 se firma specializuje zejména na tenisové a badmintonové rakety, což vypovídá o její univerzálnosti ve sportovním průmyslu. Klíčová dekáda následuje hned poté, firma se plně soustředí na výrobu lyží a přichází i první velký úspěch – hvězda Světového poháru Ingemar Stenmark vítězí na lyžích značky Elan.

Do roku 1985 patří firma k největším světovým výrobcům lyží, získává několik mezinárodních ocenění a zakládá své vlastní dceřinné společnosti. Léta 1985 až 1995 znamenají pro Elan obrat, mění se management společnosti, lyže SCX hrají rozhodující roli v tzv. „carvingové revoluci“ a firma začíná s výrobou snowboardů.

Nová éra Elanu 1995 – 2005 přináší revoluční technologii WaveFlex. Firma vyniká svými inovacemi, originalitou a diverzitou. V současnosti má Elan skvělou pozici na trhu, technologie WaveFlex je nejvíce oceňovanou lyžařskou technologií na světě a Elan ji používá již na téměř celou kolekci lyží.

Posláním firmy je vytvářet a vyrábět nejdokonalejší lyžařské vybavení pro vášnivé lyžaře. Do budoucna by se ráda stala jednou z pěti nejlepších značek na světě a to tím, že bude neustále vyvíjet nové, zajímavé a technologicky vyspělé produkty, které budou co nejlépe odpovídat požadavkům zákazníků.

Rok 2012 přinesl značce ocenění „Nejinovativnější značka roku 2012“, které je každoročně udělováno německou organizací Plus X Award. Získáním tohoto titulu značka potvrdila, že dosahuje výjimečných parametrů v oblasti kvality, designu, uživatelských zkušeností, funkčnosti, ergonomiky a zároveň bere ohled na životní prostředí.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - Lyže-Lyže.cz

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2018 Lyže-Lyže.cz

Právní prohlášení   |   Kontakt   |   Odkazy   |   Přidat firmu

 

 Snowboard shop
a bazar Snowboard-MB nabízí snowboard komplety a velký výběr snowboardového vybavení za akční ceny a výprodej.

Sport-MB prodává stany, spacáky, outdoor a camping, kolečkové brusle, lední brusle, koloběžky, cestovní kufry. Slevy na vše.

Snowboardové sety sestavuje a velký výběr má obchod Snowboard-Komplety.cz 

Tvorba webových stránek a e-shopů Nett.cz