Lyže-Lyže.cz > Výrobci > Völkl
Völkl: Lyže Völkl Lyžařské vázání Völkl Hůlky Völkl Tašky Völkl Prodejci Völkl

Výrobce Völkl, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, vázání, hůlky, tašky

Výroba lyží Völkl začíná v Dolním Bavorsku v roce 1923, kdy Franz Völkl přeměňuje rodinnou firmu na výrobu koňských povozů na společnost vyrábějící lodě, sáňky a lyže, které jsou původně nazvány Vöstras.

V roce 1967 přichází Völkl s legendárním designem zebra, který je lyžařským průmyslem zesměšňován, ale veřejnost ho zbožňuje. O několik let později vstupuje Völkl do závodního lyžování a přichází éra s mnoha vítězstvími ve Světovém poháru, na olympiádách a na mistrovstvích světa. Ze zvučných jmen dosahujících úspěchů na lyžích Völkl lze uvést: Hanni Wenzel, Maria Walliser, Anita Wachter, Frank Wörndl, Katja Seizinger, Brigitte Örtli, Martina Ertl, Christa Kinshofer, Hilde Gerg, Sonja Nef, Alexandra Meissnitzer, Tanja Poutiainen, a Nicole Hosp.

V 70. letech proniká Völkl také do tenisového průmyslu a vyvíjí celokovovou lyži Racing Tiger. Představuje rovněž karbonová vlákna užitá v konstrukci lyže, která znamenají milník v lyžařském průmyslu.

V 90. letech rozšiřuje Völkl své portfolio o snowboardová prkna. V této době také nastává pro Völkl freeski revoluce. Tým mladých atletů značky Völkl se prosazuje v Big Air Masters a X-games.

Nové tisíciletí je opět ve znamení inovací a rozšiřování portfolia značky. Völkl uvádí na trh funkční oblečení a s firmou Marker vyvíjí revoluční, plně integrovaný systém vázání známý jako Motion. Zásadní inovace je uvedena v roce 2007, jedná se o systém Power Switch, díky kterému lze kompletně změnit vlastnosti lyže pomocí jednoduchého ovládacího prvku.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - Lyže-Lyže.cz

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2018 Lyže-Lyže.cz

Právní prohlášení   |   Kontakt   |   Odkazy   |   Přidat firmu

 

 Snowboard shop
a bazar Snowboard-MB nabízí snowboard komplety a velký výběr snowboardového vybavení za akční ceny a výprodej.

Sport-MB prodává stany, spacáky, outdoor a camping, kolečkové brusle, lední brusle, koloběžky, cestovní kufry. Slevy na vše.

Snowboardové sety sestavuje a velký výběr má obchod Snowboard-Komplety.cz 

Tvorba webových stránek a e-shopů Nett.cz